Kurumsal

Kurumsal

Lezzete Lezzet Katıyoruz

Taksim Sütiş’in kurucuları olan Muhittin Kocadağ, Mevlüt Kocadağ ve Mehmet Karahanoğlu şu anda Gürcistan’da bulunan Batum şehrinde yaşayan, ekmekleri ile ünlü Hacı Mehmet Ağa’nın torunlarıdır.

1953 yılında ilk şubesi Nişantaşı’nda açılarak, nesiller boyu sır gibi saklanmış sütlü tatlı tariflerine bağlı kalarak, günümüze kadar gelen şirketimiz halen 3.kuşak tarafından yönetilmektedir. 100 yılı aşkın süredir sahip olduğumuz geleneksel tariflerimizi 1.önceliğimizde tutarak, misafirlerimize birbirinden lezzetli ürünlerimizi hijyen standartlarına da sadık kalarak sunmaya gururla devam ediyoruz.

Ayrıca günün şartlarına paralel olarak değişimlere yakın alaka gösteriyor, üretim kapasitemizi yükseltmek için her geçen gün yatırımlarımızı yeniliyor ve büyütüyoruz.

Biz Taksim Sütiş Olarak

Kullandığımız peynirleri, doğrudan üretildiği yerlerden temin ediyoruz. Beyaz peynirimizi Ezine’den sadece firmamıza özel üretim yapan, özel bir çiftlikten getiriyoruz. Aynı şekilde tulum peynirimizi Erzincan’dan, eski kaşarımızı Gelibolu’dan bizzat yerinde seçip tadarak size sunuyoruz.

Tüm reçel çeşitlerimiz, Adapazarı’nda faaliyet gösteren Türkiye’nin markalaşmış ilk ev yapımı organik reçellerini üreten firmadan temin edilmekte. Hiçbir katkı maddesi, koruyucu, kıvam arttırıcı kullanılmadan üretilen bu reçellerde şeker bulunmuyor, lezzetini meyvenin kendi tadından alıyor.

 

Kullandığımız etleri, Artvin ve Susurluk yörelerinde yetişen danalardan elde etmekteyiz.Kesim ve nakliyesi, yüksek kalite ve hijyen standartları doğrultusunda yapılıyor. Etlerin firmamıza ulaştırılmasından itibaren, 5 hafta süreyle dinlenmeye bırakılır. Bu süre zarfında etin lezzeti artar.

Çayımızı, yılın ilk hasatı ile beraber Rize’den özel olarak toplattırtıp, depolarımızda 1 sene boyunca dinlendirdikten sonra servis ediyoruz. Kullandığımız tüm ekmekleri kendimiz üretiyoruz. Ekşi maya kullanılarak hazırlanan ekmeklerin içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmaz. Karışımlar, ekmek ustamız tarafından geleneksel metodlar kullanılarak hazırlanır. 24 saat çalışan ırınımız sayesinde misafirlerimize günün her saati sıcak ve taze ekmek sunuyoruz.